UHM0J822MHD
Nichicon
Producto No:
UHM0J822MHD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHM
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 8200 µF
Package Bulk
Impedance 9 mOhms