UHV0J182MPD
Nichicon
Producto No:
UHV0J182MPD
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
En stock : 604
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.089 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms