UHV1V151MPD1TA
Nichicon
Producto No:
UHV1V151MPD1TA
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 328 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 59 mOhms