UHW0J103MHD
Nichicon
Producto No:
UHW0J103MHD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.048 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UHW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.81 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 13 mOhms