UHW1H271MPD
Nichicon
Producto No:
UHW1H271MPD
Descripción:
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
En stock : 1165
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.03 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.06 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms