UHW2A821MHD6
Nichicon
Producto No:
UHW2A821MHD6
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL
En stock : 196
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.106 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.51 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 28 mOhms