UHZ1A681MPM6
Nichicon
Producto No:
UHZ1A681MPM6
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.288 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms