UJB0L222TPD1TD
Nichicon
Producto No:
UJB0L222TPD1TD
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 5.5V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 405 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 1.5 Ohms