UJB0L223THD
Nichicon
Producto No:
UJB0L223THD
Descripción:
CAP ALUM 22000UF 5.5V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms