UJB0L822THD1TO
Nichicon
Producto No:
UJB0L822THD1TO
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 5.5V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UJB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 175 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8200 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 300 mOhms