UKA1A102MPD
Nichicon
Producto No:
UKA1A102MPD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
En stock : 216
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 575 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF