UKA1A330MDD
Nichicon
Producto No:
UKA1A330MDD
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
En stock : 1978
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 58 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 116 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF