UKA1V101MED
Nichicon
Producto No:
UKA1V101MED
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
En stock : 2095
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 150 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 225 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF