UKA1V221MPD1TD
Nichicon
Producto No:
UKA1V221MPD1TD
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
En stock : 3030
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 390 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF