UKA1V222MHD
Nichicon
Producto No:
UKA1V222MHD
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
En stock : 232
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.26 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.449 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF