UKA1V471MPD1TD
Nichicon
Producto No:
UKA1V471MPD1TD
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
En stock : 18936
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 460 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF