UKL1H4R7KDDANA
Nichicon
Producto No:
UKL1H4R7KDDANA
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 10% 50V RADIAL
En stock : 5129
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 45 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF