UKL1HR33KDDANA
Nichicon
Producto No:
UKL1HR33KDDANA
Descripción:
CAP ALUM 0.33UF 10% 50V RADIAL
En stock : 845
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 7 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF