UKL1J100KED
Nichicon
Producto No:
UKL1J100KED
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10UF 10% 63V RADIAL
En stock : 1126
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 75 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF