UKL1V100MDDANATA
Nichicon
Producto No:
UKL1V100MDDANATA
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 45 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF