UKT1HR22MDD1TD
Nichicon
Producto No:
UKT1HR22MDD1TD
Descripción:
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
En stock : 1195
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.9 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.8 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF