UKT1HR33MDD
Nichicon
Producto No:
UKT1HR33MDD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.3 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 8.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF