UKW1E103MRD
Nichicon
Producto No:
UKW1E103MRD
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.45 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF