UKW1E223MRD
Nichicon
Producto No:
UKW1E223MRD
Descripción:
CAP ALUM 22000UF 20% 25V RADIAL
En stock : 74
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.5 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.175 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22000 µF