UKW1E332MHD1TN
Nichicon
Producto No:
UKW1E332MHD1TN
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
En stock : 338
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.95 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.2425 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF