UKW1H103MRD
Nichicon
Producto No:
UKW1H103MRD
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 50V RADIAL
En stock : 355
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.6 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF