UKW1H220MDD
Nichicon
Producto No:
UKW1H220MDD
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
En stock : 3176
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 95 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 190 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF