UKW1H331MPD
Nichicon
Producto No:
UKW1H331MPD
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
En stock : 1499
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 570 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 855 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF