UKW1H332MHD
Nichicon
Producto No:
UKW1H332MHD
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
En stock : 4972
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.36 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.714 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF