UKW2A222MRD
Nichicon
Producto No:
UKW2A222MRD
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 100V RADIAL
En stock : 109
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.76 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF