UKW2A2R2MDD1TD
Nichicon
Producto No:
UKW2A2R2MDD1TD
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
En stock : 1159
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF