UKZ2A330MPM1TD
Nichicon
Producto No:
UKZ2A330MPM1TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKZ
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF