ULD2D2R2MED
Nichicon
Producto No:
ULD2D2R2MED
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF