ULD2E8R2MPD1TD
Nichicon
Producto No:
ULD2E8R2MPD1TD
Descripción:
CAP ALUM 8.2UF 20% 250V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 76 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 136.8 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8.2 µF