ULD2G2R2MPD
Nichicon
Producto No:
ULD2G2R2MPD
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
En stock : 2943
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 80 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF