ULD2G2R7MPD
Nichicon
Producto No:
ULD2G2R7MPD
Descripción:
CAP ALUM 2.7UF 20% 400V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 43 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 86 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.7 µF