Hogar / DC DC Converters / ULE-12/4.2-D48N-C
minImg
ULE-12/4.2-D48N-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
ULE-12/4.2-D48N-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.22" L x 0.89" W x 0.41" H (56.4mm x 22.6mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ULE
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 92%