ULH2W2R2MNL1GS
Nichicon
Producto No:
ULH2W2R2MNL1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ULH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF