Hogar / DC DC Converters / ULS-5/20-D48NH-C
minImg
ULS-5/20-D48NH-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
ULS-5/20-D48NH-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.40" H (33.0mm x 22.9mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ULS (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 91%