Hogar / DC DC Converters / ULT-12/2.5-D48N-C
minImg
ULT-12/2.5-D48N-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
ULT-12/2.5-D48N-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.92" L x 0.75" W x 0.35" H (23.4mm x 19.1mm x 8.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ULT
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/32 Brick
Efficiency 91%