ULT2C150MNL1GS
Nichicon
Producto No:
ULT2C150MNL1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 15UF 20% 160V SMD
En stock : 390
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 45 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ULT
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF