ULT2E8R2MNL1GS
Nichicon
Producto No:
ULT2E8R2MNL1GS
Descripción:
CAP ALUM 8.2UF 20% 250V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 45 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8.2 µF