ULV2C220MNL1GS
Nichicon
Producto No:
ULV2C220MNL1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 160V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ULV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 104 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF