UMA1A470MDD
Nichicon
Producto No:
UMA1A470MDD
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 78 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF