UMA1C220MDD
Nichicon
Producto No:
UMA1C220MDD
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 37 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 55.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF