UMF1V100MDD1TP
Nichicon
Producto No:
UMF1V100MDD1TP
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 2.6 Ohms