UMJ107BB7473KAHT
Taiyo Yuden
Producto No:
UMJ107BB7473KAHT
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF