UMJ212BB7104MGHT
Taiyo Yuden
Producto No:
UMJ212BB7104MGHT
Descripción:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF