UMK063CG0R9CTHF
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK063CG0R9CTHF
Descripción:
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0201
En stock : 130
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.9 pF