UMK105B7223KV-FR
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK105B7223KV-FR
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
En stock : 76750
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.022 µF